Inflacja uchodzi z dolara

 (czwartek, 11-08, 8:50)


 USA: w lipcu dynamika inflacji CPI nadspodziewanie spadła.
Indeks FedWatch mierzący prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp Fed o 75 pb. spadł z 68% do 32%.
Rynek terminowy w pełni wycenia kolejną 50-punktową podwyżkę stóp ECB we wrześniu.
Kalendarz Eko: inflacja PPI w USA oraz amerykański raport jobless claims.

Za nami
   ● [CPI USA]   Wczorajsza wiadomość o nadspodziewanym spadku dynamiki amerykańskiej inflacji CPI w lipcu (8,5% r/r r/r vs prognoza 8,7%; poprzednio 9,1%) zadziałała jak kubeł zimnej wody wylany na głowy inwestorów, grających na kolejną 75-punktową podwyżkę stóp we wrześniu. Wkrótce po jej ogłoszeniu indeks mierzący prawdopodobieństwo takiego scenariusza spadł z 68% do 32%. Koniec końców rynek zmniejszył też oczekiwania dot. docelowego poziomu stóp funduszy federalnych z 3,7% do 3,45% w marcu przyszłego roku.   ● [Wall Street, USD]   Perspektywa mniejszego zaostrzenia polityki pieniężnej w USA ucieszyła graczy z Wall Street (DJIA: +1,63%). Indeks S&P500 zakończył wczorajszą sesję na najwyższym poziomie od początku maja, a technologiczny NASDAQ osiągnął pułap z końca kwietnia. Podręcznikową reakcją rynków walutowych była przecena dolara (EUR/USD max. 1,0369).   ● [PLN]   Jednocześnie walutom EU (EUR/PLN min. 4,6687, USD/PLN min. 4,5083) sprzyjał wzrost oczekiwań na 50-punktową podwyżkę stóp ECB we wrześniu. Rynek terminowy zaczął w pełni wyceniać taki ruch po tym, jak Destatis (niemiecki urząd statystyczny) poinformował, że w lipcu inflacja za Odrą „pozostała na wysokim poziomie” (tj. 7,5% r/r).

Przed nami
   
● [Kalendarz Eko]   Dziś uwagę inwestorów i ekonomistów przyciągają publikacje danych o inflacji PPI w USA oraz amerykańskiego raportu jobless claims.   ● [Scenariusze]   Materializacja dominujących prognoz, zakładających spadek dynamiki cen producentów w lipcu (z 11,3% r/r do 10,4%) oraz wzrost nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu (z 260 tys. do 263 tys.), będzie szkodzić dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,0370) oraz sprzyjać jego rywalom z Grupy G10 i z rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6700, USD/PLN: 4,5000). W przypadku amerykańskiej makro-niespodzianki należy się liczyć z odwrotną reakcją rynku walutowego (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0270; punkty oporu EUR/PLN: 4,7500, USD/PLN: 4,6000).   ● [Geopolityka]   Z radarów inwestycyjnych nie znikają Ukraina, Tajwan, Kosowo oraz Strefa Gazy. Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.