Konsekwentny Bullard i progresywny OPEC

  (czwartek, 4-08, 8:50)


 Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi zakończyła swoją wizytę na Tajwanie.
Bullard (Fed): Rezerwa Federalna będzie konsekwentnie podnosić stopy procentowe, aby sprowadzić inflację do celu.
USA: w lipcu aktywność w sektorze usług niespodziewanie wzrosła (wg ISM).
 Kalendarz Eko: decyzje BoE i CNB ws. stóp oraz dane z USA nt. handlu zagranicznego i nowych wniosków o zasiłek. 

Za nami
   ● [Tajwan]   Wczorajsza sesja na rynkach finansowych rozgrywała się w cieniu wizyty przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie. Jej relatywnie spokojny przebieg i brak eskalacji geopolitycznego napięcia przez Chiny poprawił nastroje inwestycyjne na świecie. Globalny wzrost apetytu na ryzyko sprzyjał zakupom akcji (np. DJIA: +1,29%) oraz walut rynków wschodzących, w tym złotego.   ● [DE]   Pozytywny wpływ na waluty CEE miała także wzrostowa rewizja danych dot. handlu zagranicznego Niemiec, w wyniku której okazało się, że nasi zachodni sąsiedzi nie zanotowali jednak deficytu handlowego w maju (z -1 mld EUR do +0,8 mld).   ● [USA]   Zyski PLNa (EUR/PLN min. 4,6888, USD/PLN min. 4,5972) i innych ryzykownych aktywów ograniczył głos Bullarda z Fed o tym, że Rezerwa Federalna będzie konsekwentnie podnosić stopy procentowe, aby sprowadzić inflację do  celu, co wsparło dolara. Z kolei makroekonomicznym atutem zielonej waluty (EUR/USD min. 1,0125) stała się wiadomość o niespodziewanym wzroście aktywności w amerykańskim sektorze usług w lipcu (ISM: 56,7 pkt vs prognoza 53,5 pkt; poprzednio 55,3 pkt).   ● [OPEC]   Z kolei odwrotnie skorelowane z dolarem ceny ropy spadły (Brent: -3,74%) po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zdecydowała się zwiększyć produkcję surowca o 100 tys. baryłek dziennie. 

Przed nami
   
● [Kalendarz Eko]   Dziś będziemy się emocjonować posiedzeniami banków centralnych Anglii oraz Czech, a także publikacjami danych z USA nt. handlu zagranicznego i nowych wniosków o zasiłek. Punktualnie o godzinie 13:00 poznamy decyzje brytyjskiej Rady Polityki Pieniężnej (MPC) ws. poziomu stóp procentowych. Analitycy spodziewają się kolejnej podwyżki, ale są podzieleni ws. jej skali między +0,25 pb. a +0,50 pb. Niewiadomą jest także wynik spotkania Narodowego Banku Czech pod przewodnictwem nowego prezesa Alesza Michli oraz z udziałem kilku nowych członków Rady. Jeżeli chodzi o wydarzenia amerykańskie to rynek spodziewa się zmniejszenia deficytu handlowego oraz spadku liczby osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek.   ● [PLN]   Lepsze od prognoz wyniki makro z USA (zwiększające szanse na agresywne podwyżki stóp Fed) oraz jastrzębie decyzje BoE (+0,50 pb.) i CNB (+0,25 pb.) będą szkodzić złotemu (punkty oporu EUR/PLN: 4,7500, USD/PLN: 4,6500). Odwrotny splot wydarzeń ekonomicznych powinien mu pomóc (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6700, USD/PLN: 4,5700).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.