Mniej więcej inflacji

 (środa, 10-08, 8:50)


 USA: w II kw. jednostkowe koszty pracy wzrosły najbardziej od 1982.
Węgry: w lipcu inflacja bazowa osiągnęła najwyższy poziom od 25 lat.
Chiny: w lipcu inflacja CPI i PPI okazała się niższa od prognoz.
Kalendarz Eko: inflacja CPI w USA i raport agencji EIA nt. zmiany amerykańskich zapasów paliw. 

Za nami
We wtorek zmienność na rynku walutowym spadła, gdyż inwestorzy rozpoczęli odliczanie do dzisiejszego ogłoszenia arcyważnych danych o amerykańskiej inflacji CPI w lipcu (więcej na ten temat w części przed nami).   ● [EUR/USD]   W oczekiwaniu na to wydarzenie wartość euro w stosunku do dolara waha się od początku tygodnia w zakresie od min. 1,0171 do max. 1,0248. Bez echa na rynku USD przeszły wczorajsze dane z amerykańskiej gospodarki, które pokazały, że wydajność pracowników spadła już drugi kwartał z rzędu (-4,6%), powodując największy od 1982 r. wzrost kosztów pracy (+10,8%).   ● [PLN]   Czekając na kluczowe wyniki ze Stanów, kurs EUR/PLN zacumował przy poziomie 4,70 (4,6986 - 4,7101), a USD/PLN przy 4,60 (4,5876 - 4,6101).   ● [HUF]   W Regionie CEE negatywnie wyróżnił się forint, który tracił po wiadomości o najwyższej od 25 lat inflacji bazowej na Węgrzech w lipcu (16,8% r/r). 

Przed nami
   ● [CPI USA]   Przysłowiowym gwoździem programu dzisiejszej sesji będzie publikacja lipcowych danych o amerykańskiej inflacji CPI. Prognozowany spadek jej dynamiki ostudzi oczekiwania inwestorów na kolejną 75-punkową podwyżkę stóp Fed we wrześniu, które rozpaliła piątkowa wiadomość o najwyższym od lutego wzroście zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. W tym scenariuszu należy się liczyć z deprecjacją dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0250) oraz aprecjacją jego rywali z grupy G10 i z rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6800, USD/PLN: 4,5800). Natomiast mniej obstawiany wzrost CPI będzie zachęcał uczestników rynków finansowych do zwiększenia zakładów na to, że Fed utrzyma agresywne tempo podwyżek stóp w przyszłym miesiącu, co powinno umocnić zieloną walutę (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0170) i osłabić złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,7500, USD/PLN: 4,6500).   ● [EIA]   Pod kątem wyceny dolara i petro-walut należy śledzić informacje agencji EIA (Energy Information Administration) nt. tygodniowej zmiany zapasów ropy w USA. Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.