Poprawa oczekiwań i pogorszenie nastrojów

 (wtorek, 9-08, 8:50)


 Oddział Fed w Nowym Jorku: w lipcu oczekiwania inflacyjne amerykańskich konsumentów spadły najbardziej w historii badania (tj. od 2013).
Bowman z Fed opowiedziała się za kolejną 75-punktową podwyżką stóp we wrześniu.
Sentix: w sierpniu nastroje inwestorów ze strefy euro są gorsze, niż prognozowano.
Rzecznik Kremla: nie ma obecnie procesu negocjacyjnego pomiędzy Rosją a Ukrainą.

 

Za nami
Nowy tydzień rozpoczął się na rynku walutowym od osłabienia dolara i umocnienia złotego.   ● [USD]   Zielonej walucie zaszkodził największy w historii badania, prowadzonego przez oddział Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, spadek rocznych oczekiwań inflacyjnych wśród amerykańskich konsumentów w lipcu (z 6,8% do 6,2%). Straty po stronie USD limitował głos Michelle Bowman z Fed, która opowiedziała się za kolejną 75-punktową podwyżką stóp funduszy federalnych we wrześniu.   ● [PLN, EUR]   Z kolei zyski złotego (EUR/PLN min. 4,6937, USD/PLN min. 4,5973) i innych walut EU (EUR/USD max. 1,0222) ograniczyła wiadomość o gorszych, niż zakładano nastrojach inwestorów ze strefy euro w sierpniu (Sentix: -25,2 pkt vs prognoza -24,6 pkt; poprzednio -26,4 pkt). W raporcie firma sporządzająca badanie napisała, że sytuacja gospodarcza w Eurolandzie pozostaje trudna, a recesja jest nadal bardzo prawdopodobna.   ● [RUS-UKR]   Geo-obciążeniem dla PLNa były słowa rzecznika Kremla o tym, że nie ma obecnie procesu negocjacyjnego pomiędzy Rosją a Ukrainą. Pieskow oznajmił, że „specjalna operacja wojskowa trwa i będzie kontynuowana do czasu osiągnięcia celów”.

Przed nami
   ● [Scenariusze]   Dzisiejszy pusty Kalendarz Eko zwiększa fokus inwestorów na jutrzejszą publikację danych o amerykańskiej inflacji CPI w lipcu. Rynek może grać na dalszy wzrost cen i 75-punktową podwyżkę stóp Fed we wrześniu, co byłoby korzystne dla dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0160) i jednocześnie szkodliwe dla jego rywali z grupy G10 i z koszyka EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,7500, USD/PLN: 4,6500). Z kolei pozycjonowanie pod niższy CPI i tym samym pod 50-punktową podwyżkę, będzie negatywne dla zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0230) i zarazem pozytywne dla złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6800, USD/PLN: 4,5800).   ● [Geopolityka]   Gracze z rynku PLN pozostają także zakładnikami nowych informacji z Ukrainy, Tajwanu, Kosowa oraz ze Strefy Gazy.   ● [ChRL]   Na ekonomicznym horyzoncie inwestorzy wypatrują też jutrzejszych, porannych danych o inflacji CPI i PPI w Chinach. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.