Optymistyczny ciąg dalszy sprzątania

  (wtorek, 28-03, 8:50)


 Bank First Citizens zgodził się przejąć dużą część upadłego Silicon Valley Banku.
Niemcy: w marcu indeks Ifo (obrazujący morale przedsiębiorców) osiągnął najwyższy poziom od lutego 2022.
Wartość akcji Deutsche Banku odbiła wczoraj o 6,31%.
Kalendarz Eko: wystąpienie publiczne prezes ECB oraz amerykański indeks zaufania konsumentów Conference Board.

Za nami
   ● [Banki]   Według Wall Street Journal niedzielna wiadomość o zgodzie amerykańskich organów regulacyjnych na przejęcie dużej części upadłego Silicon Valley Banku przez First Citizens jest kamieniem milowym w wysiłkach na rzecz stabilizacji sektora bankowego. Pod wpływem tej informacji wycena giełdowa FC wzrosła wczoraj o prawie 50%. Nadzieje na bankowy happy-end umożliwiły korektę wzrostową akcji Deutsche Banku (+6,31%), co uspokoiło euro oraz jego sąsiadów z Regionu CEE (EUR/PLN min. 4,6810, USD/PLN min. 4,3311).   ● [Ifo]   Makroekonomicznym paliwem dla walut EU stał się najwyższy od lutego 2022, wynik indeksu nastrojów biznesowych w Niemczech, co sugeruje, że póki co, niemieccy przedsiębiorcy pozostają odporni na ostatnie zawirowania w sektorze bankowym. W marcu wskaźnik instytutu Ifo wzrósł z 91,1 pkt do 93,3 pkt w lutym; podczas gdy rynek oczekiwał jego spadku do 91 pkt. Zwyżce kursu EUR/USD (max. 1,0820) sprzyjała anty-dolarowa informacja o dalszym regresie koniunktury w sektorze przemysłu okręgu Fed Dallas (obejmującym stany Teksas, Nowy Meksyk i Oklahomę). Indeks Dallas Fed spadł z -13 pkt w lutym do -15,7 pkt w marcu.   ● [Ropa]   Z kolei odwrotnie skorelowane z zieloną walutą ceny ropy wzrosły wczoraj o prawie 4% po tym, jak Irak został zmuszony przez sąd arbitrażowy do wstrzymania części eksportu czarnego złota z półautonomicznego regionu Kurdystanu.

Przed nami

   ● [CB]   Dla przebiegu dzisiejszej sesji na rynku walutowym największe znaczenie może mieć publikacja amerykańskiego indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Wobec ostatnich turbulencji w sektorze bankowym za oceanem analitycy spodziewają się jego spadku z 102,9 pkt w lutym do 101 pkt w marcu.   ● [Scenariusze]   W przypadku materializacji tej prognozy lub jeszcze niższego wyniku należy się liczyć z osłabieniem dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0830), na czym mogą skorzystać konkurencyjne waluty rynków wchodzących (punkty wsparcia: EUR/PLN 4,6700, USD/PLN 4,3000). Jeśli jednak wskaźnik CB nieoczekiwanie wzrośnie wówczas zielona waluta może odzyskać wigor (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0730), odzyskując teren m.in. od złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,7300, USD/PLN: 4,4000).   ● [Inne]   Spośród pozostałych wydarzeń ekonomicznych na dziś zaplanowano jeszcze ogłoszenie amerykańskich indeksów cen domów i nieruchomości oraz Fed z Richmond, a także wystąpienie publiczne prezes ECB Christiny Lagarde, która może się odnieść do sytuacji związanej ze wzrostem ryzyka upadku Deutsche Banku.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.