Za wcześnie na Fed

 (poniedziałek, 5-02, 8:50)


 Rynek pracy USA: w styczniu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło najbardziej od roku.
Prawdopodobieństwo obniżki stóp Fed w marcu spadło z 36,5% do 20,5%, a w maju z 91,6% do 61,8%.
Kalendarz Eko: indeksy PMI, ISM dla sektora usług krajów Eurolandu i USA, Sentix oraz inflacja PPI ze strefy euro. 

Za nami
   ● [Raport DP]   Piątkowy raport Departamentu Pracy USA pogrzebał oczekiwania inwestorów na szybszą obniżkę stóp Fed. W styczniu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym nadspodziewanie wzrosło do najwyższego poziomu od roku (353 tys. vs prognoza 180 tys.; poprzednio 333 tys.). Na dodatek zrewidowano znacząco w górę wyniki NFP za grudzień (z 216 tys. do 333 tys.). Optymistyczny obraz amerykańskiego rynku pracy wzmocniły informacje o niespodziewanym wzroście dynamiki pracy godzinowej (4,5% r/r vs prognoza 4,1%, poprzednio 4,3%) oraz o utrzymaniu się stopy bezrobocia na poziomie z marca (rynek oczekiwał jej wzrostu z 3,7% do 3,8). Pod wpływem tych publikacji prawdopodobieństwo obniżki stóp Fed w marcu spadło z 36,5% do 20,5%, a w maju z 91,6% do 61,8%.   ● [FX]   Konsekwencją jastrzębiego raportu DP był wzrost wartości dolara (EUR/USD min. 1,0767), kosztem jego rywali z G10 i z rynków wchodzących, w tym złotego (EUR/PLN max. 4,3299, USD/PLN max. 4,0151).   ● [Powell]   Z korzyścią dla zielonej waluty prezes amerykańskiego banku centralnego Jerome Powell, w opublikowanym wczoraj wywiadzie dla CBS "60 minut" powtórzył, że w marcu jest za wcześnie na obniżkę stóp Fed.

Przed nami
   
● [ISM USA]   Dziś kierunek na kompasie inwestycyjnym może wyznaczyć styczniowy wynik indeksu ISM dla amerykańskich usług (ten sektor odpowiada za około 80% PKB USA). Wzrost wskaźnika będzie argumentem za zwyżką wyceny dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0750), a spadek za jego przeceną (punkt oporu EUR/USD: 1,0900) . Bez względu na to, w którą stronę podążą gracze z rynku USD, złoty oraz jego ziomki z EM, znajdą się na przeciwnym biegunie (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 3,9500; punkty oporu EUR/PLN: 4,4100, USD/PLN: 4,0500).   ● [Eko-tydzień]   Jeżeli chodzi o eko-agendę na kolejne dni to jutro poznamy sprzedaż detaliczną w strefie euro, w środę bilans handlu zagranicznego USA oraz decyzję Krajowej Rady Polityki pieniężnej ws. stóp NBP (rynek oczekuje utrzymania ich bez zmian), a w czwartek inflację w Chinach oraz cotygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.