Czekanie na cel

 (wtorek, 27-02, 8:50)


 Kotecki (RPP): powinniśmy zapomnieć o obniżce stóp NBP, dopóki inflacja bazowa na trwałe nie zbliży się do 2,5-procentowego celu.
Lagarde (ECB)
: Bank musi mieć pewność, że inflacja zmierza do 2-procentowego celu.
 Kalendarz Eko: zamówienia na dobra trwałego użytku w USA oraz indeks zaufania amerykańskich konsumentów - Conference Board.

Za nami
   ● [PLN]   W poniedziałek na rynku walutowym utrzymywały się pro-złotówkowe nastroje (EUR/PLN min.  4,3027, USD/PLN min. 3,9628). Wzrostowy trend naszej waluty podtrzymał Ludwik Kotecki z RPP, który powiedział, że powinniśmy zapomnieć o obniżce stóp NBP, dopóki inflacja bazowa na trwałe nie zbliży się do 2,5-procentowego celu. Jego opinię podzielają analitycy banku Credit Agricole, którzy uważają, że w tym roku krajowa Rada Polityki Pieniężnej utrzyma stopy procentowe bez zmian, a pierwsze obniżki mogą nastąpić dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.   ● [EUR/USD]   Nasz pieniądz skorzystał także na zwyżce popularnego eurodolara (max. 1,0860). Wsparciem dla wspólnej waluty stała się wypowiedź prezes ECB Christiny Lagarde, która powiedziała, że Bank musi mieć pewność, że inflacja zmierza do 2-procentowego celu. Jednocześnie obciążeniem dla amerykańskiej waluty stała się informacja o mniejszym, niż zakładano wzroście sprzedaży nowych domów w USA w styczniu (661 tys. vs prognoza 680 tys. vs prognoza 651 tys.).

Przed nami
   ● [USA]   Dziś otrzymamy koleją porcję nowych danych z największej gospodarki świata. O godzinie 14:30 Departament Handlu USA poinformuje nas, jak w styczniu kształtowały się zamówienia na dobra trwałego użytku, a półtorej godziny później organizacja badawcza Conference Board przedstawi aktualny poziom indeksu zaufania amerykańskich konsumentów.   ● [Scenariusze]   Lepsze od prognoz wyniki zza oceanu mogłyby przywrócić popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0700), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3600, USD/PLN: 4,1000). W razie spadku zamówień (<-4,8%) oraz nastrojów wg CB (<114,8 pkt) trzeba się liczyć z deprecjacją zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0900) i aprecjacją złotego (punkty wsparcia EUR/PLN 4,3000, USD/PLN 3,9500). Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.