Jackson Hole i huragan Harvey pogłębiają straty dolara. Min. EUR/PLN 4,2430, USD/PLN 3,5415.

(wtorek, 29-08, 8:00)
Za nami
Podczas poniedziałkowej sesji inwestorzy dyskontowali wyniki zakończonego w sobotę sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole (więcej na ten temat w naszym wczorajszym Alercie FX) oraz negatywny wpływ huraganu Harvey na amerykańską gospodarkę. Według wyliczeń agencji Reuters'a żywioł, który uderzył w wybrzeże Teksasu w piątek wieczorem, może wywołać podobne szkody jak huragan Katrina w 2005 roku (15 mld USD). Szalejący Harvey sparaliżował w weekend Houston, czwarte największe miasto USA, powodując m.in. unieruchomienie tamtejszego lotniska. W całym stanie, gdzie wydobywa się ponad połowę amerykańskiej ropy (5,6 mln baryłek na dobę) zamknięto większość rafinerii, co spowodowało spadek światowych notowań tego surowca (Brent: -1,89% do 51,42 USD/bbl; Crude: -2,72% do 46,57 USD/bbl) oraz wzrost ceny benzyny, która osiągnęła najwyższą wartość od dwóch lat. Konsekwencją tych wydarzeń ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …
 
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.