Protokół ECB, kryzys polityczny w USA i atak w Barcelonie zwiększają ryzyko inwestycyjne i awersję do złotego. Max. EUR/PLN 4,2770, USD/PLN 3,6533.

(piątek, 18-08, 8:00)
 
Za nami
Wczorajsze wydarzenia na rynku walutowym rozgrywały się przede wszystkim wokół protokołu z ostatniego posiedzenia ECB oraz amerykańskiej polityki. Zapis przebiegu spotkania Europejskiego Banku Centralnego ujawnił wysokie obawy członków Rady Prezesów przed negatywnym wpływem zbyt silnego euro. W ich opinii obserwowana od wielu miesięcy aprecjacja wspólnej waluty (od początku roku 12%) stanowi w tej chwili największe zagrożenie dla powodzenia wysiłków Banku na rzecz ożywienia inflacji i koniunktury gospodarczej w Eurolandzie. Zdaniem analityków konsekwencją tej sytuacji może być obniżenie prognoz ECB dot. wzrostu cen w strefie euro na najbliższe lata w trakcie wrześniowego posiedzenia Banku. Odpowiedzią rynku walutowego na ostrożne sygnały z ECB było dalsze osłabienie wspólnej waluty, która ma za sobą najgorszy dzień od marca br. W najniższym punkcie kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,1662 (o g. 13:35). Równocześnie na korzyść dolara zagrała publikacja drugiej najniższej od 1973 roku liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za oceanem (232 tys. vs. prognoza 240 tys.). Atrakcyjność zielonej waluty podniósł również wyższy od szacunków wynik indeksu FED z Filadelfii (18,9 pkt. vs. oczekiwane 18,5 pkt.) będący wskaźnikiem sytuacji gospodarczej w stanie Pensylwania. Skalę umocnienia dolara ograniczył jednak niższy od oczekiwań wynik amerykańskiej produkcji przemysłowej w lipcu (0,2% vs. prognoza 0,3%). Jednak największym ciosem dla amerykańskiej waluty oraz Wall Street ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.