Podział w FED i rewelacje ws. stanowiska Draghi'ego poprawiły notowania złotego. Min. EUR/PLN 4,2595, USD/PLN 3,6195.

(czwartek, 17-08, 8:00)
 
Za nami
W środę ekonomiczne serwisy informacyjne zdominowały doniesienia z Europejskiego Banku Centralnego i publikacja protokołu Banku Rezerwy Federalnej. Agencja Reuters powołując się na swoje anonimowe źródło w ECB podała rano, że prezes Mario Draghi wbrew wcześniejszym spekulacjom nie zasygnalizuje zmiany kierunku polityki Banku podczas przyszłotygodniowego sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole (USA). Pokłosiem tych rewelacji było zmniejszenie oczekiwań rynkowych na ograniczenie europejskiego programu QE oraz spadek wartości euro na świecie (EUR/USD min. 1,1681 o g. 15:00). Straty wspólnej waluty częściowo zamortyzował wyższy od przewidywań zrewidowany wynik PKB dla strefy euro w II kwartale (2,2% vs. prognoza 2,1%). Jednocześnie do większych zakupów dolara zniechęcały gorsze od oczekiwań dane z rynku nieruchomości w USA dot. pozwoleń na budowę domów (1223 tys. vs. 1250 tys.) oraz rozpoczętych budów domów (1155 tys. vs. 1220 tys.) w lipcu. Sytuację dolara pogorszyła decyzja Donalda Trumpa dotycząca rozwiązania prezydenckiej rady gospodarczej składającej się z czołowych przedstawicieli amerykańskiego biznesu, po tym jak trzech jej członków złożyło rezygnację w reakcji na kontrowersyjne komentarze prezydenta ws. ostatnich zamieszek na tle rasowym w Charlottesville w Stanie Virginia. To posunięcie rozbudziło na nowo obawy inwestorów o to czy przywódca USA będzie w stanie przeforsować zapowiadane reformy podatkowe i program inwestycji infrastrukturalnych. Jednak decydujący cios zadał wczoraj zielonej walucie ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.