Wyniki PMI z Eurolandu i USA oraz groźby Trumpa uskrzydlają euro i zwiększają ryzyko dla złotego. Max. EUR/PLN 4,2890.

(czwartek, 24-08, 8:00)
 
Za nami
W środę warunki gry na głównych rynkach walutowych dyktowały nowe dane makro z Eurolandu i USA oraz amerykańska polityka. Wyższy od prognoz wzrost aktywności przemysłowej we Francji (PMI 55,8 pkt vs. 54,5 pkt), w Niemczech (PMI 59,4 pkt vs. 57,7 pkt) oraz w całej strefie euro (PMI 57,4 pkt. vs. 56,3 pkt.) stanowił kolejny dowód postępującego przyspieszenia gospodarki europejskiej. Tą diagnozę potwierdził wczoraj Jens Weidmann, prezes niemieckiego Bundesbanku i członek Rady Dyrektorów ECB. Jego zdaniem inflacja w Eurolandzie będzie stopniowo rosła i nie ma potrzeby podejmowania przez Bank dalszych działań stymulujących w przyszłym roku, a w szczególności przedłużania terminu programu skupu aktywów (QE). Zgoła odmienne nastroje panowały za Atlantykiem, gdzie indeks PMI dla sektora przemysłu okazał się niższy od oczekiwań (52,5 pkt vs. 53,3 pkt). Niepokojące sygnały nadeszły także z amerykańskiego rynku nieruchomości. Rozczarowały informacje nt. spadku nowych wniosków o kredyt hipoteczny (-0,5%) oraz najniższa od 7 miesięcy liczba sprzedanych nowych domów w lipcu (571 tys. vs. prognoza 612 tys.). Z negatywnym odbiorem inwestorów spotkały się także ostatnie protekcjonistyczne komentarze Donalda Trumpa. Prezydent powiedział m.in., że doprowadzi do zawieszenia działalności rządu federalnego, jeśli Kongres nie zatwierdzi funduszy na budowę muru na granicy USA z Meksykiem. Podobne wrażenie wywarła jego wypowiedź nt. "prawdopodobnego uśmiercenia" Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (NAFTA). Konsekwencją tych informacji był ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu … 
       
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.