Niepokojące doniesienia z ECB i niska inflacja w USA zwiększyły popyt na złotego. Min. EUR/PLN 4,2438, USD/PLN 3,5612.

(piątek, 01-09, 8:00)
Za nami
Choć sierpień był już szóstym z rzędu miesiącem wzrostu kursu EUR/USD to bilans jego ostatnich dni wypada na korzyść dolara. W pierwszej części wczorajszej sesji kolejnych powodów do sprzedaży euro i zakupu amerykańskiej waluty dostarczyły informacje Reuters'a z nieoficjalnych źródeł w Europejskim Banku Centralnym nt. rosnącego niepokoju w kierownictwie Banku w związku z tegorocznym umocnieniem wspólnej waluty, który może opóźnić spodziewaną redukcję europejskiego programu QE. Doniesienia z ECB zwiększyły obawy przed próbą werbalnego osłabienia wspólnej waluty przez prezesa Mario Draghi'ego w trakcie przyszłotygodniowego posiedzenia Banku powodując spadek wartości euro. W apogeum przeceny wspólnej waluty kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,1823 (o g. 14:10). Straty euro wobec dolara ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …
 
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.
 

Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.