Niespokojne Święta

(wtorek, 23-04, 8:00)

USA: Ujawniono Raport Muellera ws. Russian Gate.
Sri Lanka: Podczas Świąt Wielkanocnych doszło do serii zamachów terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęło 290 osób, a 500 zostało rannych.
Ukraina: Włodymyr Zełenski wygrał wybory prezydenckie.
Kalendarz Eko: sprzedaż detaliczna w PL, indeks FED z Richmond oraz sprzedaż nowych domów z USA.

Przed nami
   ● [Dane i scenariusze]   Na polskich inwestorów wracających ze świątecznego weekendu czekają dziś dane Głównego Urzędu Statystycznego o sprzedaży detalicznej w marcu. Analitycy spodziewają się gorszych wyników w stosunku do lutego, co może negatywnie oddziaływać na notowania złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 3,8200). W przypadku kolejnej pozytywnej niespodzianki z GUSu (po ubiegłotygodniowej produkcji przemysłowej), polska waluta może powrócić do ofensywy (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2700, USD/PLN: 3,7700). Warto także śledzić popołudniowe dane z gospodarki amerykańskiej. Wśród nich znajdą się informacje o sprzedaży nowych domów w marcu oraz o kwietniowej aktywności produkcyjnej w Richmond (obrazowane przez regionalny wskaźnik oddziału FED z tego regionu). Wyniki lepsze od prognoz będą sprzyjać dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1225) i na odwrót (punkt oporu EUR/USD: 1,1280).   [Najbliższe dni]   W kolejnych dniach najwięcej emocji wzbudzają publikacje niemieckiego indeksu IFO oraz wstępnego PKB USA w II kwartale. Na radarach inwestorów niezmiennie pozostają negocjacje handlowe Amerykanów z Chińczykami. Według Bloomberga w tym tygodniu chiński wicepremier Chin Liu He przyleci na rozmowy do Waszyngtonu, zaś w przyszłym przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin udadzą się do Pekinu. Jak podała agencja, to właśnie na początku maja obie strony chcą ogłosić zawarcie porozumienia handlowego i podać szczegóły dotyczące spotkania Donalda Trumpa z Xi Jinpingiem, na którym doszłoby do oficjalnego podpisania umowy. W kontekście daty szczytu Bloomberg wskazuje na przełom maja i czerwca.

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.