Ukraina w ogniu

  (czwartek, 24-2, 8:50)

 Dziś ok. godziny 5:00 Rosja dokonała inwazji na Ukrainę.
Kurs EUR/PLN pokonał granicę 4,60, a rynek USD/PLN 4,10.
Cena baryłki ropy Brent po raz pierwszy od 2014 przekroczyła granicę 100 USD.
Kalendarz Eko: zrewidowany PKB USA w IV kw., amerykański raport jobless claims, sprzedaż nowych domów za oceanem oraz wystąpienia publiczne Bostica i Mester z Fed.

Za nami
   ● [Wojna]   Dziś w nocy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Putin powiedział w nocnym wystąpieniu, że „w odpowiedzi na apel przywódców republik Donbasu postanowił przeprowadzić specjalną operację wojskową”. Pod rosyjskim ostrzałem znalazły się ukraińskie miasta: Kijów, Odessa, Charków i Lwów.   ● [Reakcja]   Agresja Rosji uderzyła w rubla (USD/RUB: +7,35%). Topnieją w oczach waluty europejskie, w tym nasz złoty (EUR/PLN max. 4,6666, USD/PLN max. 4,1623). Poranna wyprzedaż nie ominęła także azjatyckich rynków akcji (NIKKEI: -1,81%). Drożeją bezpieczne aktywa jak złoto (+1,73%), obligacje USA (10-letnie: min. 1,861%), japoński jen (USD/JPY min. 114,40), szwajcarski frank (EUR/CHF min. 1,0293) oraz amerykański dolar (EUR/USD min. 1,1209). Cena baryłki ropy Brent po raz pierwszy od 2014 przekroczyła granicę 100 USD.


Przed nami
   ● [Scenariusze]   W obecnej sytuacji tracą na znaczeniu zaplanowane na dziś wydarzenia ekonomiczne (m.in. zrewidowany PKB USA w IV kw., amerykański raport jobless claims, sprzedaż nowych domów za oceanem). W przypadku wojny na pełną skalę, należy się liczyć z dalszą wyprzedażą ryzykownych aktywów, w tym PLNa (punkty oporu EUR/PLN: 4,6700, USD/PLN: 4,1700). Mediacja im pomoże (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 4,0000). Czeka nas także niewątpliwa przecena na rynkach akcji. Kontrakty terminowe na amerykański indeks Dow Jones Industrial Average wskazują na możliwość co najmniej 2% spadku cen akcji na Wall Street

 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.