Deficyt handlowy USA i ropa uderzają w USD. Dziś RPP i ważny raport ADP z USA.

(środa, 06-05, 8:55)
 
Rynki w Europie
Podczas wtorkowej sesji na rynkach finansowych utrzymywały się nerwowe nastroje spowodowane sprzecznymi informacjami na temat negocjacji programu pomocy dla Grecji, doniesieniami dotyczącymi zakłóceń dostaw ropy z Libii oraz mieszanymi wynikami z gospodarki amerykańskiej. Rano dziennik Financial Times poinformował, że według Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecja potrzebuje redukcji długu, czemu natychmiast zaprzeczył Wolfganng Schäuble, minister finansów Niemiec. Oliwy do ognia dolała Grecja, której przedstawiciel stwierdził, że brak porozumienia między MFW i KE opóźnia negocjacje. Nastroje inwestorów uspokoiła wczorajsza publikacja wyników sondażu, w którym większość Greków opowiedziała się za tym, żeby chce by ich kraj pozostał w strefie euro nawet jeśli oznaczałoby to zgodę na nowy program oszczędności. Rano na rynek napłynęły także informacje o zakłóceniach w dostawach ropy z Libii (spowodowanych konfliktem zbrojnym w tym kraju) oraz o podniesieniu przez Arabię Saudyjską ceny tego surowca dla odbiorców z Europy. Wydarzenia te wywołały nerwową reakcję rynku. Ceny ropy Brent wzrosły z 66,21 do 68,19 USD za baryłkę, a ropy Crude z 58,70 do 60,83 USD za baryłkę. Ostatni raz tyle za ropę płacono w grudniu ubiegłego roku. Sytuacja na rynku ropy zahamowała aprecjację dolara i wywołała wzrostowe odbicie wartości wspólnej waluty. Ten trend został wzmocniony złymi wynikami handlu zagranicznego USA, które stały się przyczyną rewizji prognoz amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale. Nowa Mediana prognoz wskazuje na to, że gospodarka USA skurczyła się o 0,3% w tym okresie. W reakcji na te informacje kurs EUR/USD wzrósł wczoraj z poziomu 1,1067 (około godziny 10:30) do pułapu 1,1190 (na zamknięciu sesji w Londynie). Wzrost notowań euro negatywnie odbił się na notowaniach akcji w Europie. Najważniejsze indeksy giełdowe znalazły się także pod presją nie najlepszych informacji z największych spółek (DAX - 2,51%; CAC40: - 2,21%; FTSE: - 0,09%). Wzrost ryzyka europejskiego rynku długu spowodowany trwającą przeceną wywołał kolejną falę wyprzedaży. Rentowność dziesięcioletnich obligacji Niemiec wzrosła wczoraj o kolejne 7,3 punktu bazowego z 0,445% do 0,518%. 

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu ...


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

 Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.