USD wyhamowuje po mieszanych danych z USA. PLN słabszy przed wyborczym weekendem. Dziś dane o inflacji w USA i wystąpienie Yellen.

(piątek, 22-05, 08:20)

Rynki w Europie
W czwartek rynki finansowe żyły licznymi publikacjami nowych danych makroekonomicznych ze strefy euro, Wielkiej Brytanii i USA. Większość wyników wskaźników PMI dla usług i przemysłu w Niemczech i strefie euro okazała się słabsza od prognoz (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym) jednak szczegółowe dane wskazały na najszybszy przyrost zatrudnienia od czterech lat co spowodowało zwiększony popyt na wspólną walutę oraz wzrost kursu EUR/USD do maksymalnego poziomu 1,1194 i gwałtowną przecenę europejskich obligacji. Równowagę na rynku przyniosły, z największą uwagą oczekiwane, dane na temat ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Co prawda wynik tygodniowy był nieco gorszy od prognoz, jednak pilnie śledzona przez inwestorów średnia miesięczna okazała się najlepsza od piętnastu lat wywołując powrotny wzrost wartości dolara w relacji do euro i zwyżkę cen na europejskim rynku długu. Dalsze umocnienie dolara zostało wyhamowanie przez kolejne publikacje słabszych danych z gospodarki amerykańskiej oraz trzyprocentowy wzrost cen ropy wywołany sukcesami militarnymi Państwa Islamskiego w Iraku, jak również informacjami o spadku zapasów tego surowca w USA. Rynki giełdowe w Europie pozytywnie przyjęły publikację protokołu z ostatniego posiedzenia ECB jednak mieszane wyniki z gospodarki Eurolandu wytłumiły optymizm inwestorów. W rezultacie największe europejskie rynki akcji zamknęły się wczoraj na niewielkim plusie (DAX: + 0,14 %; CAC40: +0,26 %; FTSE100: +0,09 %). Ciekawy przebieg miała sesja giełdy w Londynie. Lepsze od prognoz wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej i odsunięcie perspektywy podniesienia stóp procentowych w Wielkiej Brytanii doprowadziły do wzrostu notowań indeksu FTSE100 blisko ostatniego historycznego rekordu (7064 pkt) by następnie, w wyniku realizacji zysków spaść niemal do poziomu otwarcia. Pozytywnie na te informacje zareagował funt brytyjski, którego wartość w relacji do dolara gwałtownie wzrosła do poziomu 1,5680, najwyższego od trzech dni.

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu ...

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 22 790 79 00).
Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.