PLN pod presją spadających zamówień w przemyśle, pata w sprawie Grecji i drożejącego USD. Dziś wnioski o kredyt hipoteczny w USA.

(środa, 27-05, 08:30)

Rynki w Europie
We wtorek po długim weekendzie do gry powrócili inwestorzy brytyjscy, niemieccy i amerykańscy, którzy dopiero teraz mogli w pełni zdyskontować wydarzenia ostatnich dni. Poza sprawą Grecji uwaga uczestników rynków finansowych koncentrowała się w tym dniu na nowych danych makroekonomicznych ze Stanów, które mogłyby potwierdzić piątkową jastrzębią wypowiedź Janet Yellen, prezes FED (która oczekuje przyspieszenia wzrostu gospodarczego w USA po spowolnieniu w pierwszym kwartale spowodowanym czynnikami o charakterze przejściowym) oraz zdanie Loretty Mester, prezes oddziału FED w Cleveland, która w poniedziałek stwierdziła, że amerykańska gospodarka jest bliska momentu, kiedy będzie mogła dać sobie radę z wyższymi stopami procentowymi. Pierwsza publikacja mieszanych danych na temat amerykańskich zamówień na dobra trwałego użytku w kwietniu nieco zawiodła oczekiwania inwestorów. Dużo bardziej optymistyczne okazały się kolejne dane makro z USA dotyczące indeksu PMI w sektorze usług, indeksu zaufania konsumentów Conference Board i sprzedaży nowych domów. Dobre dane zza oceanu i napięta sytuacja związana z Grecją, zostały zinterpretowane przez inwestorów na korzyść dolara. W szczytowym momencie amerykańska waluta zdrożała wczoraj do poziomu 1,0875 EUR/USD i 122,90 USD/JPY. The Wall Street Journal doniósł wczoraj, że komitet Syrizy debatował nad tym, czy rząd powinien zaprzestać regulowania zobowiązań wobec MFW. Na 170 członków aż 75 chciało, by kraj przestał spłacać raty dla MFW. Dodatkowo WSJ, szacuje, iż dodatkowo 30 parlamentarzystów jest również przeciwnych regulowaniu zagranicznych zobowiązań. We wtorek w ślad za umacniającym się dolarem i nerwowością na rynku paliw ze względu na zbliżające się spotkanie ministrów ropy z OPEC zaplanowane na 5 czerwca, ceny tego surowca we wtorek znacznie spadły (ropa crude: - 2,44% do 58,34 USD za baryłkę; ropa brent: - 2,99% do 63,91 USD za baryłkę). Umocnienie dolara oraz zwiększone prawdopodobieństwo niekorzystnego dla rynków rozwoju sytuacji, czyli bankructwa Hellady przełożyły się na pogorszenie nastrojów na giełdach europejskich. Większość głównych indeksów w Europie zakończyła notowania na czerwono (DAX: - 1,61%; CAC40: -0,66%; FTSE100: - 1,12%).

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …


             
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 22 790 79 00).
Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.