Wzrost zapasów ropy w USA hamuje umocnienie PLN.

(piątek, 19-02, 07:50)

Rynki w Europie i USA
(18-02-2016)
Czwartek przyniósł wyhamowanie kilkudniowego wzrostu wartości aktywów o podwyższonym ryzyku wywołanego wcześniej spekulacjami i porozumieniem ws. zamrożenia wydobycia ropy przez kilku największych eksporterów (w tym Arabię Saudyjską i Rosję). Powodem wygaszenia zwyżkowego trendu kursów walut rynków wschodzących i cen akcji była wczorajsza informacja amerykańskiej agencji EIA o kolejnym tygodniowym wzroście zapasów paliw w USA (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym) oraz powszechne przekonanie analityków o tym, że porozumienie z Doha ma jedynie znaczenie psychologiczne gdyż wobec spadającego popytu światowego nie zmniejszy olbrzymiej nadprodukcji paliw na rynku globalnym. W tej sytuacji ceny ropy znalazły się w czwartek w odwrocie (Brent: -2,58 % do 33,99 USD/bbl; Crude: -2,54 % do 30,64 USD/bbl). Oprócz danych o zmianie amerykańskich zapasów paliw jednym z niewielu impulsów, który wywołał wczoraj zdecydowaną reakcję inwestorów były publikacje protokołu z ostatniego posiedzenia ECB oraz liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z Stanach Zjednoczonych (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym). Gołębi ton protokołu oraz lepsze od oczekiwań i najlepsze od listopada 2015 roku dane na temat wniosków o zasiłek stały się przyczyną ... (czytaj więcej w ramach bezpłatnej subskrypcji pełnego Bloga FX).

Rynek PLN …
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
             
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.